#1 teemas on: sukulendid

Jardini lillepoodides oled ehk märganud pilkupüüdvaid plakateid ja väljapanekuid, mis on alati kuidagi teemakohased. Meie lillepoodidele ainuomased teemaplakatid ja teema-väljapanekud vahetuvad orienteeruvalt 7 korda aasta jooksul. Teemade keskmes on alati vastav aasta- või hooaeg ning inspireerivad värvid, taimed ja lilled! Soovime seda inspiratsiooni ka Sinuga jagada.

Seekord on teemas sukulendid!

Teema “Uus algus” toob esile rohelisi taimi, mis toovad tuppa värskust, avarust ja hubasust. Rohelise tooni andmiseks võid kasutada kõiki erinevaid taimi, alates kaktustest lõpetades suurte palmidega. Rohelised taimed leiavad taas igas interjööris järjest rohkem kasutust tänu nende aastaringsele värskusele ja võrdlemisi lihtsale hooldamisele. Kõikidest rohelistest valikutest – oleme meie veel eriti vaimustuses seekord sukulentidest.

Sukulendid on tänuväärt taimed – nende vähenõudlikkus ja liigirohkus võimaldab igale ühele endale sobiva leida! Meie lillepoodides on levinumad sukulendid näiteks turdleht, kalanhoe, soomuslehik, kukehari.

Kasvunõuded:

  • Väldi ülekastmist, pigem kasta vähe, vastavalt vajadusele, näiteks kord 2-3 nädala jooksul.
  • Sukulendid naudivad ja taluvad otsest päikesepaistet, võid paigutada päikselisse kohta.
  • Väeta regulaarselt aktiivsel kasvuperioodil (kevad-sügis), orienteeruvalt 1 kord kuus. Väetada ei tohiks läbikuivanud mullaga taime, enne kasta.
  • Talveperioodil oleks hea pisut jahedam kasvukoht.

Ümber või kokku istutamine:

  • Kõiki sukulente võib kokku istutada, kuid siis tuleks jälgida, et taimed oleks enam-vähem ühesuurused või ühesuguse kasvupotentsiaaliga.
  • Enamusi sukulente on kerge paljundada lehest.
  • Ümberistutamisel võiks olla viimasest kastmisest paar päeva möödas ning ka uus muld ei tohiks olla liigniiske.
  • Klaasanumates tasub jälgida temperatuuri tõusmist, mis võib mõjutada kastmisvajadust.

Nõu andis aednik-klienditeenindaja Ilmar-Jürgen, Jardini Aianduskeskus

teemaplakat_uus algus

Lisa oma kommentaar

Lisa kommentaar

Eritellimus