#3 teemas on kevadised meelte virgutajad

Jardini lillepoodides oled ehk märganud pilkupüüdvaid plakateid ja väljapanekuid, mis on alati kuidagi teemakohased. Meie lillepoodidele on ainuomased inspiratsiooni-väljapanekud, mis vahetuvad orienteeruvalt 7 korda aasta jooksul. Teemade keskmes on alati vastav aasta- või hooaeg ning meeliköitvad värvid, taimed ja lilled! Soovime seda inspiratsiooni ka Sinuga jagada!

Seekord on teemas kevadised õied, maitsed, lõhnad – kõik kaunid meelte virgutajad!

Maitseained ja -taimed on iga perenaise köögis kindlasti tähtsal kohal! Kevade saabudes on väga mõnus värsket maitset oma aknalaualt noppida ja toitudele lisada.

Kevadised maitsetaimed:

  • Vali välja sobivad maitsetaimed. Valik on muidugi raske – tüümian, rosmariin, majoraan, salvei, münt jpt.
  • Leia taimedele sobiv koht. Hoidu otsesest päikesest, aga kindlasti tahavad nad palju valgust. Kui on võimalik, siis istuta taimed õue, terrassile või rõdukasti. Kui maitsetaimed saavad oma poest tulnud potis ka hakkama, siis näiteks maasikataimed tahavad kindlasti õue või vähemalt suuremasse potti. Toas on taimedel liiga soe, õues jätkub neid palju kauemaks. Maitsetaimed meil õues ainult kahjuks ei talvitu, mõned  sordid võivad kasvuhoones talve üle elada. Leidub muidugi ka püsikuid.
  • Hoolitse oma taimede eest! Ära unusta kasta, kindlasti ei tohi lasta taimedel läbi kuivada. Parema saagi nimel tasub kasutada ka spetsiaalseid maitsetaimede mullasegusid ja väetiseid.
  • Naudi! Nopi muudkui värskeid juurde kasvanud võrseid ja ainult naudi!

 

Lisa oma kommentaar

Lisa kommentaar

Eritellimus