#5 teemas on sügis ja sõnajalad

Jardini lillepoodides oled ehk märganud pilkupüüdvaid plakateid ja väljapanekuid, mis on alati kuidagi teemakohased. Meie lillepoodidele on ainuomased inspiratsiooni-väljapanekud, mis vahetuvad orienteeruvalt 7 korda aasta jooksul. Teemade keskmes on alati vastav aasta- või hooaeg ning meeliköitvad värvid, taimed ja lilled! Soovime seda inspiratsiooni ka Sinuga jagada!

Seekord on juba mõnda aega teemas olnud sügisesed ja pisut retrod värvid ning teiste sügislillede keskel staarina hoopis sõnajalg.

Sõnajalad tulevad moodi tagasi!
Mõnus roheline lehepuhmas sobib igasse interjööri! Sõltuvalt sõnajala liigist võivad sõnajala lehed erineda, aga nad kõik on omamoodi põnevad! Siin piltidel on näha näiteks – harilik sarvsõnajalg, kuldimar, Talbjas adiantum, nefroleepid “green moment” ja “green lady”. Kodus enim kasvatatav liik on nefroleep, millel on ka mitmeid erivorme.

  • Kõik sõnajalad on väga head õhu puhastajad.
  • Sõnajalg ei talu eriti kuuma päikest ega liigkastmist, ka tuuletõmbust tuleks vältida. Seevastu saavad sõnajalad hästi hakkama varjulisemates kohtades.
  • Sõnajalg vajab ühtlast niiskust ja ei talu läbikuivamist (lehed tõmbuvad kortsu ja kukuvad küljest) ega liigniiskust (poti all seisvat vett, pidevat kastmist). Sõnajalga tasub kasta kui mulla ülemine kiht on katsudes tahenenud, aga muld ei löö poti küljest lahti. Kui sõnajalg on pisut liiga kaua veeta olnud ja krussi tõmmanud,  võib ta jätta mõneks ajaks vette ligunema ning enamasti suudab ta ennast ilusaks ajada. Kastmist lihtsustab, kui taimele on valitud sobiva suurusega pott, liiga suur pott soosib ülekastmist. Mullaniiskusest enam armastavad sõnajalad õhuniiskust, kuiva õhu korral võib piserdada.
  • Kuivanud lehtedest võiks taime regulaarselt puhastada.
  • Kui kasvutingimused on sobivad, on sõnajalg üldjuhul üsna hea ja vastupidav ning lopsakas taim. Väidetavalt ka väga hea energeetilise ja maagilise mõjuga!
  • Sõnajalgadele on olemas eriväetised ja mullad, kuid selle puudumisel sobivad hästi ka mikroelemente sisaldavad lehtdekoratiivsete taimede väetised.
  • Lisa küsi julgelt meie aianduskeskuse aednikelt!
Lisa oma kommentaar

Lisa kommentaar