Istutusseaded sukulentidest

Sukulentide kasutamiseks koduses interjööris leiab palju põnevaid lahendusi!

Istuta neid eriskummalistesse anumatesse, loo kauneid istutusseadeid erinevaid taimi omavahel kombineerides või lase neil teiste tavapäraste toalillede seas silma paista ja vali üksikud kaunid isendid. Tänu sukulentide laiale sordivalikule ja lihtsale hooldamisele, on see ka kõigile jõukohane. Ingrid Arsenali Jardini lillepoest armastab teha näiteks sukulentidega liivaseadeid.

Ingrid ütleb: „Mulle meeldivad sukulendid oma välimuse pärast – neid on väga palju erinevaid ja väga huvitava välimusega. Samas on nad väga vähenõudlikud ja ei pane pahaks kui sa nad mõneks ajaks kastmata jätad.“

Inspiratsiooni liivaseadete tegemiseks võib leida juhuslikult igalt poolt. Näiteks Ingrid andis uue kasutuse tühjalt seisnud vaasile. „Mul oli kodus üks selline madal lai vaas ja siis tulid lillepoodi müügile väga ilusad  sukulendid, siis otsustasingi vaasi nendega ära täita ja koju veidi värskust tuua.“ Ingrid leiab, et ka sukulentide vähenõudlikkus on üks nende parimaid omadusi.

Istutusseadete tegemiseks ei ole palju tarvikuid ega oskusi vaja.

  • Esmalt leia sobiv anum, klaasist anumad toovad paremini esile erinevate kihtide ja taimede kontrastid.
  • Istutuseks ja kihtideks varu liiva, kivipuru, kaktuse- ja sukulentide mulda.
  • Kõige pealmise kihi kaunistamiseks võid veel kasutada merekarpe, kivikesi, pärleid või muud meelepärast.
  • Sukulentide valimisel võid valida paar erinevat sorti, et hoida lihtsat ja stiilipuhast joont või hoopis kombineerida mitmeid erinevaid ja luua endale meelepärane seade.
  • Sukulentidel on enamasti väga pinnalähedane ja väike juurestik, istutamisel uude potti tee juurestiku jaoks väike lohuke ja kata veidi äärtest mullaga, nii, et sukulent ise väga mulla sisse ära ei upuks.
  • Liiva pane kas nii, et muld üldse välja ei paistaks või hoopis too erinevad kihid esile. Proovi ka värvilist liiva!
  • Pea meeles, et sukulente ei tohi liiga palju kasta ning liiga pimedas kasvades hakkavad nad välja venima.

Leia oma inspiratsioon ning proovi järele!

Seda, miks just sukulendid ja kuidas nende eest hoolitseda – loe lähemalt siit!

Lisa oma kommentaar

Lisa kommentaar

Eritellimus