Jardini Aianduskeskus

Jõulukaktused

Jõulukaktused on väga leplikud nii valguse, temperatuuri kui vähese väetamise suhtes. Ta talub hästi kuiva toaõhku ning lepib ka sellega kui vahel ununeb kastmine sootuks. Sobivates tingimustes võib üks taim kasvada aastakümneid.

Jardini Aianduskeskusest leiad jõulukaktused koju ja kingituseks! Kindlasti loe, kuidas nende eest hoolt kanda:

 • Jõulukaktus soovib otsese päikese eest varjatud kasvukohta. Parim oleks ida- või läänepoolne aknalaud.
 • Sobib tavaline toatemperatuur (mitte üle 23 °C). Kõige paremini kasvab jõulukaktus 16—20 soojakraadi juures. Temperatuur ei tohiks langeda alla 12 °C, siis väheneb õitsemine.
 • Suvel meeldib talle olla õues. Võimalusel võiks ta viia välja otsese päikese eest varjatud ja tuulevaiksesse kohta. Enne öökülmade saabumist tuua kindlasti tuppa tagasi.
 • Istutusmullaks sobib kerge, hea drenaažiga muld. Võib kasutada peenema fraktsiooniga orhideemulda (ka jõulukaktus kasvab looduses puuvõrades). Kui kasutada tavalist toalillemulda segada sinna juurde orhideemulda või söetükikesi, et muld oleks õhulisem.
 • Nooremad taimed istutada ümber igal aastal, vanemad taimed paari aasta järel.
 • Jõulukaktus võib õienuppe hakata maha viskama, kui probleemiks on: püsiv ja järsk asukoha vahetus, ebaregulaarne ja ebaühtlane kastmine, potialusele seisma jäänud vesi, liiga pime kasvukoht, küttekeha ligidus või toitainetevaene muld.

Jõulukaktused on väga leplikud nii valguse, temperatuuri kui vähese väetamise suhtes. Ta talub hästi kuiva toaõhku ning lepib ka sellega kui vahel ununeb kastmine sootuks. Sobivates tingimustes võib üks taim kasvada aastakümneid. loe edasi

Jõulutähed

Jõulumeeleolu aitavad tuppa tuua erinevad jõululilled – jõulukaktused, lumeroosid, väikesed potikuused või -küpressid. Kõige klassikalisem jõululill on aga loomulikult jõulutäht ehk kaunis piimalill.

Jardini Aianduskeskuses on müügil lai valik erinevaid jõulutähti. Lisaks oleme avanud väikese jõulutähtede näituse, kus on esindatud sordid: SK17, Christmas Feelings Fantasy, Christmas Feelings Pink, Christmas Beauty Queen, Christmas Beauty, Christmas Bells, Christmas Eve, Merry White, Marbella, Christmas Feelings Glitter, Happy Christmas, Wintersun, Happy Day, White Christmas.

Kas Sina teadsid, et olemas on nii palju kauneid jõulutähe sorte?

Õige hoolduse korral võib jõulutäht dekoratiivsena püsida mitu kuud. Selleks, et see nii oleks tuleb talle tagada sobivad kasvutingimused:

 • Vali talle soe ning valge kasvukoht. Sobib lõuna, ida- või lääneaken. Sobilik toatemperatuur on 18-21°C.
 • Jälgi, et taim ei saaks tõmbetuult! Samuti on ta väga tundlik temperatuurikõikumiste suhtes. Seega, kui lähed jõulutähte otsma, lase ta alati korralikult pakkida!
 • Kui jõulutähel hakkavad lehed kiiresti kolletuma ja varisema, võib põhjuseks olla järsk asukoha muutus, suured temperatuurikõikumised, tuuletõmbus või liiga vähene või rohke kastmine.
 • Kastmisega tuleb olla hoolas – mullal ei tohi kunagi lasta läbi kuivada. Muld olgu pidevalt pigem niiskemapoolsem. Jälgida, et potialusele ei jääks vett seisma.
 • Eelistab niiskemat õhku. Kuid mitte piserdada! See võib lehti rikkuda. Õhuniiskust taime ümber saab suurendada kui asetada ta koos ümbrispotiga suuremale alusele, millel hoiad pidevalt natuke vett. Veega täidetud aluse saad muuta dekoratiivsemaks näiteks eri värvi kivikestega.

Jõulutähte kasvatatakse enamasti hooajataimena, kuna selleks, et teda uuesti õitsema saada, on vaja päris palju vaeva näha. Kuid tahtmise ja järjekindlusega on see täiesti tehtav! Selle kohta saab täpsemalt lugeda siit!

Jõulumeeleolu aitavad tuppa tuua erinevad jõululilled – jõulukaktused, lumeroosid, väikesed potikuused või -küpressid. Kõige klassikalisem jõululill on aga loomulikult jõulutäht ehk kaunis piimalill. loe edasi

Jõuluehted

Ehted ja dekoratsioonid

Jõuluaeg on ilus ja rahulik aeg, kaunista ka oma kodu, et see tekitaks jõulutunde ja rõõmsa meele. Jardini Aianduskeskus tuleb appi oma kodu sisustamisel ja jõulueeleolu loomisel. Kodu kaunistamiseks leiad erinevaid dekoratsioone ja jõuluehteid, mis teevad iga kodu eriliseks.

Jardini Aianduskeskusest leiad palju erinevaid ja põnevaid dekoratsioone:

 • Elektrilised tuled – LED tuledega küünlad, erinevad oksad, kardinad, lambid, kuuseehted ja teised dekoratsioonid. Hinnad alates 1,20€
 • Erinevad kuuseehted – klaasist, vildist, puidust, plastikust, riidest, metallist. Teemaks klassikalised jõulusümbolid, loodusannid, loomad ja paljud teised põnevad ja eriskummalised ehted. Hinnad alates 0,1€
 • Lauakaunistused ja erinevad kujud – nukud, inglid, kuused, jõuluvanad. Hind alates 1,20€
 • Kuulid – erinevates värvides ja suurustes, ükshaaval ja komplektina, traditsioonilised ja omapärased. Hinnad alates 0,10€
 • Kuusejalad – plastikust, pronksist, erinevates värvides ja suurustes. Hinnad alates 11,00€
 • Küünlajalad, küünlaalused ja laternad – klaasist, metallist, puidust, erinevates värvides ja suurustes. Hinnad alates 1,00€
 • Pehmed ehted – riidest südamed, linnud, mänguasjad, loomad, loodusannid. Hinnad alates 0,90€
 • Pärjad ja pärjaalused – pärjad põhust, kuuse- ja nuluokstest, vitstest, käbidega ja ilma. Hinnad alates 2,90€
 • Kunstkuused, -pärjad ja -vanikud – kunstkuusepall (diameeter 15-25cm), kunstkuusepärg (diameeter 20-100cm), kunstkuusevanik (80-180cm, 4m), valged kunstkuused (60cm), rohelised kunstkuused (120-250cm), pärjaalus, kunstkuusepärg tuledega (diameeter 60cm). Hinnad alates 3,50€

Jõuluaeg on ilus ja rahulik aeg, kaunista ka oma kodu, et see tekitaks jõulutunde ja rõõmsa meele. Jardini Aianduskeskus tuleb appi oma kodu sisustamisel ja jõulueeleolu loomisel. Kodu kaunistamiseks leiad erinevaid dekoratsioone ja jõuluehteid, mis teevad iga kodu eriliseks. loe edasi

Nimi (nõutav)

Email (nõutav)

Teema

Teade

Eritellimus